Історія

Білашківської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів

Свої знання, вміння і душу вони віддали дітям…

Білашківська загальноосвітня школа розташована в селі Білашки Тальнівського району Черкаської області.

Приміщення школи знаходиться по вулиці Незалежності, 11. Сучасну будівлю було здано в експлуатацію у 1962 році.

Як по усіх селах Тальнівщини, школа у селі Білашки організувалась у далекі 1860-70 роки.

Відомо, що у 1860 році були відкриті церковно-приходські школи у Вишнополі, Тальному, Онопріївці, Папужинцях, Мошурові. У 1861 – відкриті школи у Лащовій, Заліському.

Із „Отчета о земських школах в Киевской губернии за 1890г” відомо, що школа у с. Білашки організувалась у 1868 році.

Це була церковно-приходська однокласна школа. Заснувалась вона, як бачимо майже на 10 років пізніше, ніж школи у сусідніх селах: Майданецькому, Мошурові.

Ця школа належала церкві (церковному приходові) і розміщена була у звичайній селянській хаті під солом’яною стріхою. Навчальна програма була підпорядкована тільки попові. Він навчав дітей Закону Божому, церковному співу та церковнослов’янському читанню і писанню. Навчання велося тільки російською мовою. Відкриття школи відбулося на Івана Богослова, бо у цей день у Білашках -храмове свято.

Засновником і організатором першої школи у селі Білашки був священик Іван Тарнавич. Курс навчання у цій школі був розрахований на 2 роки.

Утримання церковно-приходської школи відбувалось за рахунок селян (на їхні „пожертвования”).

У селі школу отоплювали селяни, почергово заготовляли дрова і після Покрови, як і у всіх інших селах розпочиналося навчання, коли закінчувались польові роботи.

Діти навчалися до Великодня, а потім знову у поле. Але навчалися не всі діти. Так у Білашках із 321 дитини шкільного віку від 8 до 11 років навчалося лише 127 дітей. За поданням Київського губернського статистичного комітету відомо, що на Тальнівщині у 1900 році діяло 24 церковно-парафіяльних шкіл, 6 церковно-приходських, 2 училища Міністерства народної освіти (у Тальному, волосному містечку Шаулиха і 2 школи грамоти в селах Гуляйці і Павлівці ІІ).

У 1876 році поряд з попівською садибою побудували будинок за формою букви Г, покрили його залізом. То уже була школа, у якій було дві великих кімнати та чотири невеличкі кімнати, у яких жили учителі.

Уже перед революцією тут продовжували навчатися діти. У класних кімнатах стояли великі лави і столи, за кожним столом сиділи по 12-14 учнів. Під стелею висіла лампада та нижче ікона Божої Матері. Лампаду запалювали і ставали на молитву перед початком навчання.

Пізніше діти навчалися у двох приміщеннях: в новому, яке було збудоване у 1907 році, та в старому, розміщеному у вибалці біля мосту.

/Files/images/blashki/1.JPG

1960 рік. Учні школи із вчителем Литвинюком А.С. біля приміщення старої школи.



Селянам жилося надзвичайно важко. Йшла перша світова війна. В боях у роки І світової війни відзначився наш односельчанин Іщенко Пилип Логвинович. Він нагороджений трьома орденами „Георгіївський хрест”

У 1916 році (написано в історичній довідці перед революцією 1916-1919р.) у школі було 4 групи, тоді класи називалися групами. Закінчували школу мало дітей. Працювали двавчителі, і кожний одночасно вчив по 2 групи. Це були учителі:

Микола Семенович Кудревич (син диякона) і вчителька із Вишнополя Настя Григорівна Ласка.

Із спогадів учителя Білашківської школи Івана Семеновича Вітвіцького, який, перейшовши на заслужений відпочинок у 1954 році, виїхав у м. Чернівці, багато що розкривається для нас про ті часи: Н.Г. Ласка повідувала йому, що дітям зовсім не було чого одягнути у школу, тому, якщо у сім’ї було кілька дітей шкільного віку, то ходили у школу по черзі – всі в одному одязі і в одному взутті. Діти не закінчували школу, бо батьки казали: „Навчився трохи читати і писати і вистачить з тебе, всерівно попом не будеш.” Хлопців завжди у школі було більше, ніж дівчат.

Іван Семенович згадує про жорстокість учителя М.С.Кудревича: „Я ніяк не міг навчитися писати букву М, то за це мене так він бив по пальцях лінійкою, що пальці два тижні були пухлі, і я не ходив у школу.” Після занять у школі діти йшли на вечірню службу до церкви в обов’язковому порядку.

З 1918 року Декретом ВЦВК від 16 жовтня були ліквідовані земські і церковно-парафіянські (приходські) школи. Вони були перетворені в школи першого та другого ступенів. Їм було надано назву „єдина трудова школа”. Цим же декретом церква була відокремлена від школи.

Отже, з 1918 року школа у селі Білашки стає початковою.

Була вона початковою до 1933 року. У 1933 році відкрито 5 клас.

Дітей у класах було багато. Від 1 по 4 класи навчалося 216 дітей, у 1 класах, а їх було аж чотири, навчалося 137 учнів.

Страшним лихом був 1933 рік у селі Білашки. За період 1932-1933 років у селі померло близько тисячі людей. Мерли з голоду діти. Вони помирали по дорозі до школи. Голод забирав цілі сім’ї, родини. Так із родини Кімліченків вимерло 24 особи. Родини Довгополих – 32 особи.

У 1935 році було відкрито 6 клас, а з 1936 року – школа стає семирічною.

У 1938-39 роках директором був призначений Шах Сила Сергійович.

Працювали вчителі: Руданівський Микола Іванович – учитель математики,

Литвинюк Антін Степанович – учитель історії і геграфії, Кмітевич Григорій Лаврентійович – учитель української мови і літератури, Литвинюк Одарка Петрівна – учителька початкових класів, Атаманюк Валентина Іванівна та Атаманюк Андрій Харитонович.

З 1939 по 1941 рік учителем початкових класів працювала Гук Мотря Онуфріївна. У 1941 році у школі працювали учителі Войтко Параска Степанівна,

Панченко Юхим Трохимович, Телегань Г.Т., Атаманюк Андрій Харитонович.

/Files/images/історія 2.gif

Травень 1941 рік. Учителі школи. Верхній ряд: Кмітевич Г.Л., Гордєєва,

Панченко Ю.Т. Нижній ряд: ВойткоП.С., Войтко Ф.І., Телегань Г.Т., Гук М.О.

/Files/images/blashki/3.JPG

Під час війни навчання у школі припинилося. У школі господарювали німці, які все винесли, розтрощили. По змозі діти навчалися вдома. Школа була зруйнована. Діти вдома допомагали, як могли, матерям, бо батьки (чоловіки) усі були на фронтах війни.

9 березня 1944 року с. Білашки було звільнено від фашистської окупації.

За період з 29.07.1941 – 09.03.1944 рр. у селі були зруйновані тваринницькі ферми, спалено 7 хат, зруйновано мости (це містки, але вони тоді для Білашки і справді були мостами), зовсім розірвано було дороги.

Складною була весна 1944 року.

Шкільне приміщення потребувало ремонту, тому що були вибиті шибки, зруйнована підлога. У квітні - травні навчання проходило ще по хатах. Влітку 1944 року жителі села, батьки, вчителі, старшокласники відремонтовували приміщення. У колгоспній майстерні виготовляли спеціальні столи, учні їх жартома називали „козлами”.

Навчальний рік розпочали вчасно, за парти сіли два перші класи (1934-1937 роки народження) та учні 2-6 класів. Підручників не було, зошити робили із сірого мішкового паперу або газет. Олівців, ручок, пер теж не вистачало. Ділились, як могли. На весь клас був один буквар. В одному класі він зберігався в Сабадаша Івана Юхремовича, а в іншому теж у когось з учнів, за день був у 20 руках.

Навчалися у дві зміни, уроки вечорами проводилися при гасових лампах у напівтемряві. Але холод, темрява, тіснота не були причинами, які б припинили навчання хоч би на день. Школа повнилася дитячими голосами.

Школа і вчителі були єдиним джерелом знань. Частина переростків через відсутність підручників, взуття, одягу залишали школу. Це в основному учні майбутнього 7 класу. Вони пішли працювати в колгосп і радгосп, в Тальне на завод.

Але початковою освітою охоплено було всіх дітей. У цьому велика заслуга члена виконкому сільської ради Бикової (Щербини) Тетяни Степанівни та учителів села, які добросовісно обходили оселі, надавали допомогу дітям-сиротам і приводили їх до школи.

Учителів надзвичайно шанували тоді жителі села, поважали учні.

У 1944 році директором школи була призначена Макодзеба Лукія Дмитрівна (1944-1945).

Учителями працювали:

Литвинюк Одарка Петрівна

Маслієнко Ганна Дементіївна

Павленко Софія Артемівна

Гук Мотря Онуфріївна

Стовпова Ольга Матвіївна

Стовпова Соломія Григорівна

Ці вчителі заміняли дітям батьків, які не повернулися з фронту, були першими щирими друзями, особливо для учнів початкових класів.

/Files/images/blashki/4.JPG

Учні 4 класу із вчителькою Маслієнко Ганною Дементіївною

1947 рік

Із 11.07.1945р. директором школи був призначений Оратівський Архип Григорович, уродженець с. Веселий Кут. Високо інтелектуальний, строгий, вимогливий до себе і оточуючих, і надзвичайно чуйний до дітей. Працював директором до 30.08. 1949р. , викладав біологію, географію. Допомагав матерям-вдовам: Щербині Оляні, Макодзебі Марфі, Макодзебі Марії, Літинській та іншим.

/Files/images/blashki/5.JPG

Оратівський Архип Григорович

директор школи 1945-1949 рр.

/Files/images/blashki/6.JPG

1948 рік. У першому ряду зліва направо учителі: Литвинюк А.С.- учитель географіі, Литвинюк О.П. – учитель початкових класів, Оратівський А.Г. – директор школи, Сабадаш І.Л. – учитель фізкультури.

/Files/images/blashki/7.JPG

А.С.Литвинюк в учительській кімнаті

/Files/images/blashki/8.JPG

Учні 2 класу 1949 року. У центрі директор школи Оратівський А.Г.

/Files/images/blashki/9.JPG

Вчителі школи 1949 року.

/Files/images/blashki/10.JPG

Вчителі школи 1949 року

У цей час прийшла працювати учителем російської мови його дружина Оратівська Олена Іванівна.

Повернулися з фронту учителі-чоловіки:

Стовповий Олексій Якимович – учитель початкових класів, потім історії.

Стовповий Костянтин Михайлович – учитель 1-4 класів, спокійний, врівноважений, красивий, любив учнів, жартівник.

Щербина Андріян Степанович – учитель німецької мови і трудового навчання. Мав золоті руки. Був добрий, високоерудований.

Сабадаш Іван Лаврентійович – учитель фізичного виховання, початкової військової підготовки та старший піонервожатий. У школі все кипіло під його керівництвом. Діти ходили за ним цілими гуртами. Піонеські вогнища, вистави, екскурсії. Це незабутнє для тих, кого він учив.

У 1949 році директором був призначений Коваленко Іван Давидович.

Учителями були:

Коваленко Галина Григорівна – учитель біології;

Гордєєв Єпіфан Вісаріонович – учитель математики;

Гордєєв Олександр Єпіфанович – учитель фізики;

Козін Юрій Порфирович – учитель математики;

Щербина Ніна Лук’янівна – учитель математики.

/Files/images/blashki/11.JPG

Учителі Панченко Юхим Трохимович (другий ряд, ІІ зліва)

Щербина Ніна Лук’янівна з учнями

У школі пожвавилася робота з піонерами та комсомольцями. Активними були учні: Литвинюк Таміла, Литвинюк Олександр, Плахотнюк Михайло, Потапенко Ніна, Телегань Сергій, Кімліченко Галина.

/Files/images/blashki/12.JPG

Учителі школи 1950-1955 років

/Files/images/blashki/13.JPG

1950 рік.Учні 1 класу з вчителькою Литвинюк О.П.

У цей час біля школи були навчальні ділянки, садили квітники, хоч школа була старою, але потопала в квітах.

Під час канікул учні разом з учителями, батьками працювали в колгоспі, допомагали збирати врожай, збирали кузки (довгоносики) на плантаціях цукрових буряків, брали шефство над тваринницькими фермами.

Ось ті, хто пішов у школу у повоєнному 1944-45 році.

Пішли в 1 клас і закінчили 7 клас у 1951 році:

1. Гаркава Галина

2. Гаркавий Микола

3. Григоренко Одарка

4. Ковтун Ніна

5. Ковтун Степан

6. Кугай Одарка

7. Кімліченко галина

8. Ковбасюк Сергій

9. Макодзеба Михайло

10. Макодзеба Ольга

11. Мельниченко Ліда

12. Потапенко Ніна

13. Телегань Ілько

14. Телегань Сергій

15. Щербина Микола

16. Атаманюк Віктор

17. Бровченко Григорій

18. Войнаровська Галина

19. Григоренко Григорій

20. Григоренко Лідія

21. Григоренко Ганна

22. Гаркавий Сергій

23. Захарченко Іван

24. Сабадаш Іван

25. Плахотнюк Микола

26. Заверталюк Ганна

27. Сабадаш Галина

28. Козенюк Анатолій

29. Пащенко Галина

30. Ковтун Анна

31. Стовпова Ганна

32. Стовповий Микола

33. Поліщук Олена

34. Войтко Анна

35. Устиченко Олена

36. Устиченко Марія

37. Ковтун Микола

38. Сабадаш Юля

39. Риженко Наталія

40. Ковбасюк Клавдія

41. Панченко Петро

42. Шлапаченко Олена

43. Шлапаченко Василь

44. Потапенко Петро

45. Рижинко Андрій

46. Ошкодера Олександр

47. Крищак Тамара

48. Івченко Ніна

49. Довгополий Іван

50. Литвинюк Лідія

51. Литвинюк Марія

52. Цимбал Юлія

53. Колісник Володимир

54. Панченко Одарка

55. Ковбасюк Марія

56. Величко Ніна

57. Літинський Петро

Директором школи із 1949 по 1952 рік був Коваленко Іван Давидович, учитель географії. Врівноважений, добрий до колег і чуйний до дітей.

У школі працював дружній учительський колектив. Тут працюють уже учителі: Стовповий О.Я. – спочатку учителем початкових класів, а потім завучем; Стовпова О.М., Стовповий К.М., Стовпова С.Г., Щербина А.С., Литвинюк О.П., Гук М.О., Розгон С.К., Сабадаш І.Л.

/Files/images/blashki/14.JPG

Директор школи Коваленко І.Д., учителька початкових класів Гук М.О.

та учитель фізкультури з учнями

З великими труднощами селянські діти здобували собі освіту. Післявоєнна розруха давалася взнаки. Майже повністю знищено було бібліотеку. Не вистачало підручників. Із спогадів учнів того часу стало відомо, що у Олексія Якимовича Стовпового був фронтовий товариш, який працював десь на високій посаді у торгівлі, таким чином він діставав зошити та підручники для учнів школи.

Приміщення класів були надзвичайно тісними.

У травні 1952 року директором школи став Стовповий О.Я. – фронтовик, закінчив Вінницький учительський інститут, а пізніше Полтавський педагогічний інститут (історичний факультет).

Указом Верховної Ради СРСР 7 січня 1954 р. створено Черкаську область.

У господарстві починають думати про будівництво нової школи.

З 1959 – 1960 навчального року семирічні школи були реорганізовані у восьмирічні.

Відкриття у селі Білашки восьмирічної школи мало велике значення. Діти закінчували вісім класів і могли йти навчатися у середні спеціальні навчальні заклади. Восьмирічна школа має своїх славних випускників (додатки 1-3)

У 1962 році у с.Білашки за кошти колгоспу було побудовано нове приміщення школи.

Будівництво нової школи можна по праву називати будовою жителів усього села. Не було такого жителя, який би не працював на будівництві. Усі хотіли, щоб діти швидше змогли навчатися у новому просторому приміщенні. Були організовані і суботники,і недільники. Вікна, двері, підлогу, меблі – усе зробили майстри колгоспу: Шлапаченко Семен Омелькович, Шлапаченко Іван Кіндратович, Синяк Олександр Давидович.

/Files/images/blashki/15.JPG

01.09.1962 рік. Відкриття нової школи.

Зліва направо: В.І. Марченко, О.Я. Стовповий (директор школи), С.О. Павленко ( голова колгоспу « Будівник Комунізму»), П.Ф.Давиденко – голова райвиконкому.

/Files/images/blashki/16.JPG

Випуск 8-го класу.1962 рік

/Files/images/blashki/17.JPG

15.10.1964 рік. Учителі школи із земляком – Героєм Радянського Союзу Юрченком Петром Хомичем. 1 ряд(зліва напрво): О.П. Павленко, Н.Т. Войнаровські, С.К. Розгон,

О.Я. Стовповий, П.Х. Юрченко, С.П. Пащенко, М.Г.Пащенко, О.П. Литвинюк, Н.Д. Шпортенко.

Другий ряд: О.М.Стовпова, К.М.Стовповий, С.Г.Стовпова, А.С. Литвинюк, О.М. Каневський, С.В. Войнаровський, Ю.Т.Панченко, М.О. Гук.

Для учителів і дітей стало затишніше і зручніше працювати. Розпочалося створення предметних кабінетів. Це було надзвичайно складно.

Особливо було складно з меблями, але наполегливість та організаторські здібності директора школи О.Я.Стовпового та усього учительського колективу, дали можливість поступово оформити більшість класів- кабінетів, обладнати фізичний та хімічний кабінети і вперше в районі обладнати прекрасний на той час музей – кімнату бойової та трудової слави. Над його оформленням потрудилися сільські художники – Микола та Федір Плахотнюки.

Білашківська школа стала однією з кращих у районі. Першою перейшла на кабінетну систему навчання учнів. У школі діяла піонерська та комсомольська організації. Піонерська дружина імені Олега Кошового, героя-молодогвардійця, була однією з кращих в області. За що нагороджена грамотами обласної Ради піонерської організації, а також була неодноразово переможцем у районній грі «Зірниця» та правофланговою піонерською дружиною на районних піонерських змаганнях. Портрет старшої піонервожатої Клименчук Т.М. був занесений на районну Дошку Пошани комсомольської слави.

Школа була опорною по навчанню та вихованню учнів. Тут проводилось навчання педагогічних працівників по вивченню і впровадженню методики викладання окремих предметів.

Педагогічний колектив школи неодноразово нагороджувався Перехідним Червоним прапором за підготовку до нового навчального року та за зразково поставлену навчальну і виховну роботу.

/Files/images/blashki/18.JPG

Урочистості у школі. 1966 рік. День урожаю

У школі довгий період працювали подружжя учителів: Литвинюк Антон Степанович і Одарка Петрівна; Стовповий Кость Михайлович і Соломія Григорівна; Стовповий Олексій Якимович і Ольга Матвіївна; Пащенко Степан Прокопович і Марія Григорівна; Войнаровський Степан Васильович і Марія Титівна.

Довгий час працюють учителями молодших класів Гук М.О., Розгон С.К., Павленко О.П.

/Files/images/blashki/19.JPG

/Files/images/blashki/20.JPG

1964 рік. Учитель початкових класів О.П. Литвинюк з учнями 4 класу

/Files/images/blashki/21.JPG

Учителі (зліва направо) 1 ряд: друга Щербина Н.Л., Стовпова С.Г., Панченко Ю.Т., Стовповий О.Я.(директор), Коваленко Л.В., Сабадаш І.Л., Стовпова О.М.

/Files/images/blashki/22.JPG

1954 рік. Учні 6 класу з учителями школи.

/Files/images/blashki/23.JPG

1960 рік. Литвинюк О.П. з учнями

/Files/images/blashki/24.JPG

1962 рік Стовпова О.М. з учнями

/Files/images/blashki/25.JPG

1966 рік. Учні 2 класу з вчителькою Гук М.О.

За сумлінну і багаторічну працю значком «Відмінник народної освіти УРСР» були нагороджені: Стовповий О.Я. – директор школи, Пащенко С. П. – завуч, Стовповий К. М. – учитель початкових класів, Войнаровський С.В. – учитель географії, Войнаровська М.Т. – учитель російської мови, Павленко О.П. – учитель початкових класів, Щербина Н.Л. – учитель математики.

У школі з часом була обладнана теплиця по вирощуванню розсади квітів та овочевих культур. Пришкільні ділянки були зразково доглянуті. Біля школи учнями і вчителями під керівництвом учителя біології та природознавства Шпортенко Н.Д. було висаджено фруктовий сад та парк і алею з каштанів та беріз. Учні дбайливо доглядали за деревами та квітниками біля школи.

Так склалося життя, що ціла плеяда педагогів школи майже одночасно пішла на заслужений відпочинок, а в школу прийшла молода зміна учителів.

У 1975 році учителем української мови прийшла працювати

Нестругіна Л.М.

В цей час працювала в школі Дудніченко Н.Н. – вчителька російської мови.

У 1980 році розпочали свою педагогічну діяльність в Білашківській восьмирічній школі Ненька Н.В., Щепак Г.П., Жорнова Г.Є., Ковтун А.Г.

/Files/images/blashki/27.JPG

В серпні 1982 року в школу приходить молоде подружжя Саєнків.

/Files/images/blashki/28.JPG

Саєнко Ольга Степанівна Саєнко Василь Кузьмович

/Files/images/blashki/29.JPG

учитель математикизавуч, вчитель фізики

1982-1983н.р - Саєнко Василь Кузьмович працює завучем школи , а з

1983 р. - директор Білашківської восьмирічної школи.

/Files/images/blashki/30.JPG

Василь Кузьмович - один з наймолодших в районі на той час директор школи. За 10 років він зібрав навколо себе творчих фахівців, які «прижились» в селі і працюють до цьогочасу.

/Files/images/blashki/31.JPG

3 1989р. починається навчання дітей з шестирічного віку. Школа стає

Білашківська неповна середня (9 класів.)

/Files/images/blashki/32.JPG

1989 рік. Перший випуск учнів-шестирічок. Класовод Поліщук Г.І.

Дирекція плідно співпрацювала з Білашківським відділком Тальнівського цукрового комбінату (керуючий Недяк В.І.), з батьківським комітетом (голова Брайченко В.І.). Дякуючи їхній допомозі, школа повністю технічно переоснащилась. Було придбано сучасні на той час ТЗН:

4 кодоскопи;

кіноапарат;

найновіша озвучувальна техніка;

програвачі;

інші необхідні ТЗН;

обладнання для 2 майстерень(по дереву і металу).

Але найбільше раділи школярі туристичним поїздкам по містах Радянського

Союзу: Ленінград, Рига, Мінськ, Каунас, Псков, Кишинів, Смоленськ,

Ялта, Одеса та інші.

/Files/images/blashki/34.JPG

1984 рік.

/Files/images/blashki/35.JPG

/Files/images/blashki/37.JPG

Ленінград 1984 рік.

/Files/images/blashki/39.JPG

/Files/images/blashki/38.JPG

Ялта. Нікітінський ботанічний сад. 1986 рік

/Files/images/blashki/40.JPG

За рахунок місцевого господарства ( кер.Недяк В.І.) було зроблено добудову школи: 4 кімнати для учнів початкових класів, їдальня та майстерня. У 1988р. школу було обкладено плиткою, перекрито дах шифером. Придбані нові парти для учнів 1-4 кл., столи і стільці для учительської та в навчальні кабінети.

/Files/images/blashki/42.JPG

З 1 вересня 1991року школа стає середньою, завдячуючи директору В.К.Саєнку та Недяку В.І.

Першими випускниками Білашківської середньої школи були:

Галан Надія, Гребенюк Олександр, Бойко Оксана, Однороженко Вікторія

За даний період не тільки змінилась школа, зміцніла база, поліпшився відпочинок школярів. Учні брали активну участь у районних предметних олімпіадах, де мали вагомі здобутки.

З приходом Саєнко Ольги Степанівни діти потягнулись до вивчення математики і віддячили їй результатами за невтомну працю. Так, команда юних математиків Білашківської восьмирічної школи зайняла 2 місце в районній олімпіаді у 1989р., і І місце - у 1990р. Переможцями були: Гудзенко Ігор, Савченко Дмитро, Устиченко Оксана. Гудзенко Ігор був учасником ХХХ обласної олімпіади, принісши команді найбільшу кількість балів.

Так випадало, що доля „підкидала” їй класи, де було найбільше унів-24

(2 випуски)

/Files/images/blashki/43.JPG

1988 рік. Класний керівник Саєнко О.С. зі своїми вихованцями

У 1994р. в переддень професійного свята Дня учителя районна газета «Колос» опублікувала статтю про молоду вчительку математики Саєнко О.С.

/Files/images/blashki/44.JPG

В 1987році Ольгу Степанівну було нагороджено Грамотою відділу народної освіти Тальнівського райвиконкому та райкому профспілки працівників освіти.

У 1995році за результатами атестації Саєнко О.С. було присвоєно звання „учитель вищої категорії”.

У 2005році нагороджена Грамотою Головногоуправління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації.

З 2005 по 2007 рік Саєнко О.С. виконувала обов’язки директора школи.

За час роботи на посаді директора Ольгою Степанівною зроблено багато роботи:

прокладена тротуарна доріжка до школи, побудований надвірний туалет, упорядковані квітники, естетичного вигляду набули класні кімнати.

Нині Саєнко О.С. працює вчителем математики, є класним керівником 6 класу.

/Files/images/blashki/45.JPG

Саєнко О.С.

/Files/images/blashki/46.JPGСаєнко В.К.

З 2007 року директором Білашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів призначено

Саєнка В.К.

/Files/images/blashki/47.JPG

2008 рік Директор школи Саєнко В.К.

З 1993 по 2005 рік очолювала колектив Білашківської ЗОШ Бабій Ольга Михайлівна. За даний період в школі проведено значну роботу щодо естетичного оформлення коридору, їдальні, актового залу.

/Files/images/blashki/48.JPG

/Files/images/blashki/49.JPG

Директор школи Бабій О.М. з випускниками 1999-2000 н. року

та вчителями школи.

З переходом шкіл на 12-річну освіту Білашківська ЗОШ І-ІІІ ступенів обирає художньо-естетичний профіль (директор Бабій О.М., завуч Козиренко Т.С.).

У навчальний план школи введено новий профільний предмет – художня культура, який викладає вчитель образотворчого мистецтва Козиренко Т.С.

Тетяна Сергіївна проводить у школі учнівські презентації з художньої культури, виставки малюнків, аплікацій. Щороку учні школи беруть участь у районних та обласний творчих конкурсах.

З 1980 року і по даний час працює учителем початкових класів Ненька (Горовенко) Наталія Василівна, яка прийшла в Білашківську школу після закінчення з відзнакою Переяслав-Хмельницького педучилища. Пізніше закінчує Полтавський педагогічний інститут.

За 28 років роботи в даній школі Горовенко Н.В. набрала та випустила 8 початкових класів.

З 1998 року - учитель вищої категорії, з 2002 року присвоєно звання «Старший учитель».

/Files/images/blashki/50.JPG

1996 рік. Горовенко Н.В. зі своїми вихованцями

/Files/images/blashki/51.JPG

2002 рік. Свято «Міс класу»

Учителька завжди енергійно, відповідально ставиться до будь-якої справи.

В 2002 році в районі вперше започаткували проведення конкурсу «Учитель року».

У цьому конкурсі бере участь Наталія Василівна і виборює почесне друге місце в номінації «Вчитель початкових класів».

Горовенко Н.В. одна із перших впроваджує новітні інноваційні технології навчання.

/Files/images/blashki/52.JPG

З 2004 року – керівник гуртка «Українська народна вишивка». Вихованці гуртка мають вагомі здобутки, їхні роботи відзначалися в шкільних, районних та обласних виставках, конкурсах.

/Files/images/blashki/53.JPG

Члени гуртка «Українська народна вишивка»

В 2007 році на виставці-конкурсі декоративно-прикладного мистецтва серед освітян району сімейна виставка Горовенко Н.В. відзначена премією.

/Files/images/blashki/54.JPG

/Files/images/blashki/55.JPG

З грудня 2006 року колектив школи обирає Н.В.Горовенко головою профспілкового комітету

Довгий період часу працюють в школі вчителями початкових класів Жорнова Ганна Євгенівна – 30 років, Поліщук Галина Іванівна – 22 роки, Звездогляд Галина Максимівна – 15 років.

Ці вчителі навчають дітей з першого по четвертий клас грамоти, математики, любові до рідного краю та виховують їх бути людяними, добрими. Проводять з учнями цікаві конкурси, свята, екскурсії, розваги.

/Files/images/blashki/57.JPG

1998 рік. Галина Іванівна Поліщук із своїми вихованцями

/Files/images/blashki/59.JPG

2004 рік. Свято « З бабусиної скрині»

/Files/images/blashki/60.JPG

2007 рік.

Учитель початкових класів Жорнова Г.Є. зі своїми вихованцями

/Files/images/blashki/61.JPG

2008 рік.

Учитель початкових класів Звездогляд Г.М. з учнями 1 класу

У першу чергу відповідальність і дисципліна…

/Files/images/blashki/62.JPG

З 1987 року вчителем історії в Білашківській школі працював Піховшек Володимир Костянтинович. Для Володимира Костянтиновича характерним було надзвичайне почуття патріотизму і вміння донести сторінки історії до свідомості дітей. Учні В. К. Піховшека неодноразово займали призові місця на районних олімпіадах з історії та правознавства.

З 1988 року Піховшек В.К. працює заступником директора школи з навчально-виховної роботи. Вміло організовує навчальний процес. Вболіває за роботу не лише школи, а й бере активну участь в громадському житті села. Володимир Костянтинович Піховшек був ініціатором проведення різних заходів в школі, селі і сам майстерно виконував доручені ролі.

/Files/images/blashki/64.JPG

Піховшек В.К. – в.о. директора школи з молодими колегами

1996 рік

Період кінця 80-х – початку 90-х років був найбагатшим у поповненні педагогічного колективу новими кадрами – молодими спеціалістами:

Бабій Ольга Михайлівна – заступник директора з виховної роботи

Шуляк Л.І. – вчитель музики

Вовк Н.О. – учитель російської мови та літератури

Гаркавий М.М. – учитель фізики

Наливайко В.В. – учитель історії

Смілянець Б.В. – учитель фізкультури

Курілко О.І. – учитель ДПЮ

Смілянець С.А. – учитель української мови та літератури

Горошко Л.В. – учитель української мови

Гаршин В.С. – учитель англійської мови

Поліщук В.І. – педагог-організатор

Загоруйко О.О. – бібліотекар

/Files/images/blashki/65.JPG

1994 рік.

Педагогічний колектив школи на чолі з директором Саєнком В.К.

/Files/images/blashki/66.JPG

Педагоги Білашківської ЗОШ І-ІІІ ст. Випуск 1998 року (класний керівник Наливайко В.В.(третя зліва), завідуючий райвно Дунаєнко М.Г.(другий зліва)

До цього часу в школі працюють Холод Н.О., Панченко А.Б., Смілянець С.А.

Ці вчителі є гідними продовжувачами справ своїх наставників: Піховшека В.К.,

Нестругіної Л.М., Горовенко Н.В.

Холод Наталія Олексіївна працює в школі з 1988 року вчителем російської мови та зарубіжної літератури. Прививає інтерес учнів до літератури, навчає любити книгу, розвиває інтелектуальні здібності учнів, організовує роботу класного колективу, має багато випускників.

З 1993 року займає посаду заступника директора з виховної роботи.

/Files/images/blashki/67.JPG

Випускники 2002 року з класним керівником Холод Н.О. та вчителями школи

/Files/images/blashki/69.JPG

Холод Н.О. зі своїми вихованцями в кабінеті зарубіжної літератури

/Files/images/blashki/70.JPG

Панченко Анжела Борисівна - за фахом вчитель початкових класів, розпочала свою педагогічну діяльність в рідній школі класоводом 2 класу.

/Files/images/blashki/72.JPG

1994 рік. Панченко А.Б. зі своїми учнями

З 1998 року Панченко А.Б. працює педагогом-організатором дитячих колективів Білашківської ЗОШ

Кiлькiсть переглядiв: 1420

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.